Menu Zamknij

Książka która zmieniła mój światopogląd

Witam 🙂

Na wstępie bardzo przepraszam za tak długą przerwę w blogowaniu. Nie było mnie tutaj przez ponad 2 tygodnie,było to spowodowane głównie brakiem czasu oraz pomysłu na ciekawe artykuły. Teraz wracam pełen siły, motywacji oraz z nowymi ciekawymi pomysłami na wpisy.

W dzisiejszym  krótkim wpisie opowiem o książce którą przeczytałem w zeszłym tygodniu. Lektura ta zmieniła mój sposób patrzenia na świat i relacje z innymi ludźmi. Książka ta to ” 7 nawyków skutecznego działania ” autorstwa Stephena Covey.  Mimo, że opisałem krótko tą lekturę w zakładce mojego bloga ” Czytelnia ” uważam, że „warta” jest bardziej szczegółowej recenzji.

 

 

Książka ta jest nazywana” biblią współczesnego człowieka „ zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100 %. Jednym z czynników które pokazują , że pozycja ” 7 nawyków skutecznego działania ” jest znakomitą lekturą jest fakt, że na chwilę obecną sprzedała się w liczbie ponad 15 milionów egzemplarzy.

Autor książki radzi jak uwierzyć we własne możliwości i zwiększyć efekty swoich działań. 7 nawyków które prezentuje nam Stephen Covey prowadzi do zmian w postrzeganiu świata oraz relacji z innymi ludźmi. Autor podzielił książkę na 7 rozdziałów w każdym omawia jeden nawyk który spowoduje że twoje relacje z innymi ludźmi wejdą na „wyższy poziom”. Każdy z nawyków jest analizowany na przykładzie sytuacji z życia autora np relacje Stephena z synem.

 

Od początku książki Stephen Covey kładzie niezwykły nacisk na coś, co nazywa etyką charakteru. Skupia ona swoją energię na wewnętrznej przemianie, zanim przyjdą zewnętrzne zwycięstwa i sprzeciwia się powierzchownemu kalkowaniu technik, które przynoszą chwilowe, widoczne korzyści, nie powodując jednak głębszych zmian charakteru.

Pierwsze trzy nawyki są podstawą dla prywatnego zwycięstwa, dzięki któremu rozwijasz strukturę swojego charakteru. Następne trzy nawyki pozwolą Tobie osiągać publiczne zwycięstwa, w sytuacjach, w których współdziałasz z ludźmi. Ostatni nawyk wpływa na wzrost efektywności w każdym aspekcie Twojego życia.

 

Podsumowanie

Książkę tę skończyłem czytać kilka tygodni temu uważam, że w sferze stosunków międzyludzkim mam jeszcze wiele do zrobienia. Książkę tę polecam każdemu kto chciałby zmienić swoje stosunki z innymi ludźmi i stać się lepszą wersją samego siebie. Książka ta wymaga raczej przestudiowania niż czytania do poduszki myślę, że jeszcze wiele razy wrócę do tej pozycji.

 

Bardzo dziękuję za przeczytanie tego artykułu – Jan Konieczny

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.