Menu Zamknij

Sposoby na niskie opłaty za telefon

Wydatki na telefon są kosztami które towarzyszą nam niemal przez całe życie. Sumy jakie płacimy operatorom sieci komórkowych są z roku na rok coraz niższe , ale dlaczego by ich jeszcze nie obniżyć. Każde 5 zł zaoszczędzone na miesięcznym abonamencie daje 60 zł rocznie. W tym artykule przeanalizuję oferty poszczególnych sieci i pomogę Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Moją mobilizacją  do stworzenia tego wpisu jest fakt , że sam obecnie szukam najkorzystniejszej oferty usług telekomunikacyjnych. Postaram się również, abyście Wy dzięki pomocy tego artykułu znaleźli ofertę odpowiadającą Waszym potrzebą w najniższej cenie.

 

Czego nie lubię u operatorów sieci komórkowych

Jak już wiecie postanowiłem , że zmieniam swojego operatora. Jakoś od 5 lat posiadam ofertę na kartę (prepaid) w Play. Z jednej strony taka opcja przedpłacona pozwala lepiej kontrolować wydatki na telefon, w końcu sami doładowujemy nasze konto. Jednak obecnie na rynku telekomunikacyjnym jest tyle ciekawych ofert, często korzystniejszych od opcji na kartę, że nie warto pozostawać u swojego operatora ze względu  na sentyment.

Opcja telefonu „na kartę” ma również wiele wad :

1. W opcji na kartę bardzo denerwuje mnie fakt, że aby nie przepłacać za rozmowy i sms, muszę cały czas włączać i wyłączać różne pakiety. Wprawdzie istnieje aplikacja Play 24 pozwalająca zmieniać na bieżąco swoje pakiety, ale i tak jest to dosyć uciążliwe. Jako zwolennik automatyzacji codziennych czynności uważam to za stratę czasu, wolę poświęcić raz czas na znalezienie korzystnego abonamentu i miesięcznie opłacać fakturę.

2. Kolejnym minusem z którym się spotykałem posiadając telefon „na kartę ” w Play było przeterminowywanie się środków na koncie. Pieniądze za które doładowałem konto były ważne zazwyczaj 3 tygodnie po upływie tego czasu musiałem znów doładować konto mimo że, dalej nie wykorzystałem wszystkich swoich środków. Oczywiście te niewykorzystane środki nie przepadały, ale zmuszało mnie to do ciągłego doładowywania konta bez potrzeby.

Kryteria jakimi się kierowałem przy poszukiwaniu abonamentu

 1.  Nie chcę podpisywać umowy z operatorem na długi czas. Na pewno nie jest to korzystne w przypadku wejścia jakiejś nowej promocji nie mógłbym z niej skorzystać. Jako lojalny klient płaciłbym do końca ważności umowy wyższy abonament niż inni klienci.
 2. Chcę z góry wiedzieć jak wysoki abonament zapłacę. Nie interesują mnie opcji typu, jeżeli wydzwonisz X minut zapłacisz Y złotych. Oczekuję przejrzystej oferty z której będzie wiadomo ile będę musiał zapłacić.
 3. Szukam jak najtańszego abonamentu -po co mam przepłacać jeżeli na rynku jest tylu operatorów. Oczekuję również dobrego zasięgu.

Wspomnę też o tym ile minut, oraz ile megabajtów danych jest mi potrzebnych

 • Minuty – od 60 do 90 m-c
 • SMS – od 20 do 40 m-c
 • Transmisja danych od 9 – 15 MB m-c

Widzicie, że nie jestem wymagającym klientem. Mam małe potrzeby, więc oczekuję niskich opłat. Myślę,że wielu z Was ma porównywalne potrzeby. Postaram się więc znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Mam nadzieję,  że wiele osób na tym skorzysta.

Dodam jeszcze, że z góry odrzuciłem wszelkie abonamenty połączone z zakupem telefonu. Uważam, że jeżeli taki telefon kosztuje nawet 1 zł to operator odbije sobie koszty telefonu podczas trwania umowy. Przy wyborze abonamentu biorę pod uwagę tylko umowy podpisywane na okres nieokreślony. Co oznacza, że że od operatora możemy odejść z miesięcznym wypowiedzeniem, np wtedy gdy pojawi się jakaś korzystniejsza oferta.

Oferty odpowiadające moim potrzebą

Na początku chciałbym powiedzieć ,że nie jest to artykuł promowany- wszystkie oferty wybrałem obiektywnie

Oferta 1 – Premium Mobile

Dla wielu osób wybór tej sieci może być dużym zaskoczeniem. Jednak na dzień dzisiejszy, jest to jedna z 2 ofert jakie biorę pod uwagę. Zapewne nigdy nie słyszałeś o tej sieci tak jak ja. Premium Mobile nie wydaje dużych kwot na reklamę i myślę,że dlatego ich oferta jest tak korzystna.

Abonament Freedom 1 – 19 ,90 m-c

 • rozmowy NO LIMIT do wszystkich sieci komórkowych w Polsce
 • SMS NO LIMIT do wszystkich sieci komórkowych w Polsce
 • umowa na okres nieokreślony
 • 10 GB Internetu LTE ( od sieci Plus)
 • MMS – 29 gr
 • minuty na stacjonarne – 29 gr
 • opłata aktywacyjna – 29 zł

Istnieje również możliwość rozszerzenia tego pakietu o 10 GB Internetu LTE i nielimitowane MMS oraz minuty na stacjonarne za 4,80 zł – Freedom 2

Jedynym minusem tej sieci jest opłata aktywacyjna którą ponosimy jednorazowo wynosi ona 29 zł czyli 2,42 miesięcznie. Dla niektórych osób minusem tej sieci może być również brak stacjonarnych salonów,pozwala to jednak na znacznie niższe koszty działania sieci co skutkuje niższymi cenami dla klientów.

Premium Mobile nie oferuje abonamentów z telefonem. Sieć ta jest przykładem operatora wirtualnego.

Uważam,że największą zaletą tej sieci jest umowa podpisywana na okres nieokreślony oraz zasięg sieci Plus który oferuje Premium Mobile.

Opinie klientów

Opinie klientów sieci są bardzo podzielone. Jedni zachwalają tego operatora za niskie koszty abonamentu inni zaś narzekają na słabą obsługę klienta.Opinie klientów o Premium Mobile

Oferta 2 – Nju Mobile

Ta sieć jest dużo bardziej rozpoznawalna od Premium Mobile. Nju Mobile różni się diametralnie od najbardziej popularnych takich jak Play i Orange. Sieć ta do swoich reklam nie zatrudnia celebrytów i czy znanych sportowców. Osobiście nie mam zamiaru płacić wyższego abonamentu z powodu udziału celebrytów w reklamach. Sam styl reklam Nju przepadł mi do gustu 🙂

Reklama ta pokazuje nam jedną z największych zalet tej sieci – umowę na czas nieokreślony. Większość dużych sieci komórkowych wymaga od nas podpisania umowy na 24 miesiące.

Wszystko nie więcej niż 29 zł – Nju Mobile

 • 10 GB Internetu ( im dłużej jesteś w nju tym więcej GB dostajesz)
 • po pół roku – 20 GB
 •  roku – 25 GB
 • po 2 latach – 30 GB
 • rozmowy bez limitu z numerami komórkowymi i stacjonarnymi
 • SMS i MMS bez limitu

Jeszcze jedna reklama nju – tym razem o bonusach dla lojalnych klientów

Oferta Nju jest korzystna im dłużej jesteś w sieci tym więcej GB internetu mamy do wykorzystania. Mało która sieć komórkowa obecnie tak nagradza swoich stałych klientów.

Opinie klientów – Nju Mobile

Większość opinii klientów tej sieci jest pozytywnych. Użytkownicy chwalą przejrzystość oferty oraz niskie koszty przy posiadaniu 2 numerów w Nju . Część klientów narzeka jednak na słaby zasięg o dziwo w większych miastach. Tutaj macie opinie klientów.

Podsumowanie

Sieć Premium Mobile jak i Nju Mobile są na ten moment najtańszymi opcjami abonamentów w Polsce. Pierwsza z nich jest tańsza o 10 zł w skali miesiąca czyli o 120 zł w skali roku nie uwzględniając opłaty aktywacyjnej (29 zł). Obie sieci na start oferują 10 GB internetu. W Nju Mobile promowana jest lojalność – wraz z czasem mamy coraz więcej GB transferu danych. Osobiście uważam że, Nju Mobile jest lepszą opcją dla osób które dużo korzystają z internetu. Jeżeli zaś nie potrzebujesz tak wiele transferu danych polecam Ci usługi Premium Mobile.

Zachęcam do udostępniania tego artykułu 🙂

 

 

2 Komentarze

 1. Łukasz

  Nie wiem w jaki sposób Nju Mobile się tu znalazło 🙂 co z np. Mobile Vikings? 25zł/msc, 15GB przenoszone z miesiaca na miesiac, pełny no-limit w kraju. Za każda zaproszona osobę płaci się o 10% mniej całej kwoty, przy 5 osobach płaci się dosłownie NIC (zaproszenie 5 osób = abonament za darmo).
  W zasadzie Mobile Vikings działa na kartę, ale można podczepić swoja kartę debetowa, aby automatycznie co miesiac ściagało należna kwotę, czyli w zasadzie jak abonament 😉

  • admin

   Łukasz dzięki za komentarz :). Nigdzie nie znalazłem informacji o Mobile Vikings najwidoczniej za słabo szukałem. Korzystasz może z usług tej firmy jak tak to czy możesz ją polecić ?. Oferta wygląda na bardzo korzystną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.