Menu Zamknij

Zamykanie kont bankowych

.Witam 馃檪

Konto bankowe możemy otworzyć w 10 minut przez internet , potrzebujemy tylko dowodu  osobistego oraz podstawowych danych naszych rodziców. Dużo trudniejsza jest procedura zamykania konta , większość banków bardzo utrudnia nam ten proces. W tym artykule wyjaśnię Wam jak szybko zamknąć konto bankowe i uwolnić się od comiesięcznych opłat.

 

Opłaty za prowadzenie konta zazwyczaj wynoszą od 3 do 9 złotych miesięcznie , w jakim celu masz ponosić te opłaty skoro nie korzystasz już z tego konta ?  Lepiej wydać te pieniądze na własne przyjemności niż zasilać kasę banku.

Czy można zamknąć konto z domu ( przez internet lub dzięki infolinii) ?

PKO BP

Sprawa ta jest bardzo skomplikowana . Większość banków chcąc utrzymać obecnych klientów często utrudnia nam zamknięcie konta zdalnie i zaprasza na wizytę w najbliższym salonie. Sam doświadczyłem takiej sytuacji w banku PKO BP. Konsultant wyjaśnił mi , że zamknięcie konta wymaga rozmowy z pracownikiem w punkcie banku. Sama rozmowa w salonie trwała niezwykle długo bo aż 25 minut. Jeżeli do rachunku masz założoną kartę debetową należy pamiętać aby wsiąść ją ze sobą do placówki , pracownik ma obowiązek dezaktywować i zniszczyć ją na twoich oczach. Bank PKO tak ja i inne banki wymaga przedstawienia dowodu tożsamości przy zamykaniu konta.

 

M Bank

Samo hasło tego banku – ikona mobilności wskazuje , że większość spraw można załatwić z domu tak jest również w przypadku zamykania konta . Przez 20 minut próbowałem dodzwonić się na infolinię gdy mi się już to udało sympatyczny konsultant po weryfikacji moich danych zamknął moje konto. Nie wymagało to wizyty w salonie. Przez najbliższe 30 dni konto nadal było aktywne , możesz dalej dokonywać płatności kartą. 31 dni od rozmowy z przedstawicielem banku twoje konto jest definitywnie zamykane , sam możesz zniszczyć swoją kartę.  Cały proces w M Banku przebiegł bardzo sprawnie. W celu uniknięcia długiego czasu oczekiwania na połączenie z konsultantem polecam zadzwonić na infolinię z aplikacji mobilnej banku.

 

Getin Bank

Drugi w tym zestawieniu bank który pozwala zamknąć konto bez wychodzenia z domu. Pomimo afery związanej z tym bankiem uważam , że jest on bardzo przyjazny dla klientów. Sam proces zamykania konta w Getin Banku zajął mi rekordowe 5 minut. W ten sposób po skorzystaniu z fajnej promocji dzięki której zyskałem 100 złotych  pozbyłem się miesięcznego kosztu w wysokości 8 złotych za prowadzenie moje rachunku. Oczywiście konsultant podczas rozmowy telefonicznej zweryfikował moją tożsamość potem poinformował mnie , że konto będzie zamknięte po upływie 30 dni.

Bank Pekao

Bank ten nawet przy zakładaniu konta wymaga wizyty w salonie stacjonarnym. Tak samo jest przy zamykaniu konta , minusem jest mała liczba placówek tego banku. Plusem tego rozwiązania jest zapewne mniejsza liczba błędnie wypełnionych wniosków. Minusem jest jednak to , że nie można rozwiązać  sprawy z domu.

 

Podsumowanie

Zamykanie konta bankowego często nie jest proste. W części banków można wykonać ten proces z domu , w innych zaś zamknięcie konta wymaga wizyty w placówce. W celu zdobycia informacji czy można zamknąć konto przez internet lub podczas rozmowy z konsultantem podczas rozmowy telefonicznej najlepiej zadzwonić na infolinię banku. Moim zdanie warto raz usiąść i zadzwonić do banku i zamknąć swoje nieużywane konto pozwoli nam to oszczędzić trochę pieniędzy oraz da satysfakcję.

 

Numery na infolinie banków

PKO BP – 800 – 302 – 302 –

ING – 801 – 222-222

Milenium – 801 – 331 – 331

M Bank – 801 – 300 – 300

Getin Bank  – 197 – 97

Pekao – (22) 59 – 12 – 232

Santander –  195 – 00

Alior Bank – 12 – 19 – 502

Dodaj komentarz

Tw贸j adres email nie zostanie opublikowany.